Odos senėjimas

Odos senėjimas – turbūt aktualiausia visų laikų tema grožio pasaulyje. Kadangi šiuo metu viskas sukasi apie jaunystės kultą, pasistengsiu apžvelgti kelis svarbiausius akcentus.

Vienas iš svarbiausių aspektų kalbant apie odos senėjimą yra prevencija. Dažnai merginos pirmiausia susipažįsta su dekoratyvine kosmetika, o tik vėliau su priežiūros priemonėmis, nes kai nuo dekoratyvinės užsikemša poros ir prasideda bėrimai, tik tuomet apsilankoma pas kosmetologą/dermatologą ir sužinoma, kam reikalingas prausiklis, tonikas, serumas ir kremas bei kad tik po šios kasdienės rutinos derėtų naudoti dekoratyvinę kosmetiką. Prevencijos esmė yra tokia, kad kuo anksčiau susiformuos teisingos odos priežiūros įpročiai, tuo ilgiau išlaikysite savo jaunystę odoje.

Visi žino, kad oda pradeda senti apytiksliai nuo 25-erių, kai visi atsistatymo procesai žmogaus kūne pradeda lėtėti. Tai tikrai nereiškia, kad 25-ojo gimtadienio vakarą būtina pradėti naudoti priemones prieš senėjimą. Tai bendras faktas, kuris pažymi, kad laikas peržiūrėti savo rutiną, apsilankyti pas kosmetologą konsultacijai ar procedūrai, kurios metu jums papasakos apie esamą odos būklę ir kaip ją išlaikyti ar pagerinti. Dažniausia daroma klaida šiuo atveju – galvojimas, kad jei oda nėra spuoguota, ar raustanti, man nieko daryti nereikia, tinka bet koks kremas, kurį nusiperku maisto prekių parduotuvėje. Po kurio laiko pastebėsite, kad taip tikrai nėra.

Brandi oda laikoma nuo 40-ies metų, kai vėlgi derėtų peržiūrėti ar keisti savo turimas priemones į skirtas brandžiai odai, nes natūralūs procesai tokie kaip kolageno – elastino sintezė lėtėja, todėl ir raukšlės formuojasi gilesnės. Tam su kosmetologo konsultacija derėtų rinktis aktyvesnes priemones, kurios papildytų odą trūkstamomis medžiagomis, taip pat galima vartoti ir geriamą kolageną (rekomenduočiau ne gyvulinės kilmės) su pertraukomis. Jei turite galimybę, reguliariai lankykite kobido ar panašius veido odos masažus, pasimokykite savimasažo technikų namuose ir susikurkite savo naują ritualą.

Kalbant apie raukšles, negaliu nepaminėti ir invazinių procedūrų. Puikiai veikia prevenciškai mezoterapija, PRP, redermalizacija ir kitos procedūros, kurios padeda odai pagreitinti sulėtėjusius regeneracijos procesus. Jei turite gilių mimikos raukšlių deja minėtos procedūros nebus itin veiksmingos, tad rekomenduočiau pasitarti su dermatologu dėl botulino toksino injekcijų. Būtinai prieš konsultaciją apgalvokite, ir aptarkite su gydytoju, kokio rezultato tikitės.

    Baziniai patarimai, kuriuos noriu priminti:
  • Labiausiai odą sendinantis veiksnys – saulė. Naudokite kremus nuo saulės veidui su SPF30-50, net jei einate į lauką tik pusvalandžiui;
  • Aktyvias priemones naudokite rudenį – žiemą, kai saulė nėra tokia aktyvi. Su kosmetologo ar dermatologo konsultacija į savo rutiną įtraukite retinolį, vitaminą c, priemones, turinčias peptidų;
  • Pratinkite save išgerti bent 1,5 – 2 litrus vandens per dieną, odą reikia drėkinti ne tik kremu;
  • Oda jums visada padėkos, jei nemiegosite su makiažu, kad ir koks jis gražus bebūtų;
  • Nevalykite odos tuo pačiu rankšluosčiu, kaip ir kūno, naudokite mažus rankšluosčius 1 kartą ir skalbkite aukštoje temperatūroje, arba neaustines servetėles veidui sausinti;
  • Reguliariai (kartą – du per savaitę) palepinkite savo odą kaukėmis;
  • Įtraukite į savo vasaros garderobą skrybėles bei jums patinkančio stiliaus kepures – kuo mažiau raukysitės žiūrint į saulę, tuo lėčiau susiformuos smulkios raukšlės aplink akis;
  • Raskite savo biudžete vietos baziniams kokybiškiems produktams ir nepirkite kosmetikos priemonių ten pat, kur perkate maistą, geriau dėl jų pasitarkite su kosmetologu ar dermatologu.

Peržiūrėti brandžiai odai skirtus produktus

Peržiūrėti

Rekomenduojami produktai

<--->