Hiperpigmentacija

Hiperpigmentacija – odos būklė, kurią iššaukia kontaktas su saule, o po to prasideda uždegiminiai odos procesai, ko pasekoje skatinama melanino (tamsios spalvos pigmento) gamyba. Pasireiškia dėmelėmis, kurios tamsesnės už įprastinį odos atspalvį. Taip pat gali iššaukti ir hormoniniai vaistai, kontraceptikai, chemoterapija ar apskritai hormoniniai svyravimai organizme (nėštumas, didelis stresas ir t.t.).

Hiperpigmentacija gali būti paviršinė – kai gavus kontaktą su saule išryškėja genetiniai niuansai – strazdanos, maži apgamai. Susirūpinti dėl to labai nereiktų. Giluminė pigmentacija – kai atsiranda saulės šlakai dėl stiprių nudegimų saulėje, melazma, kuri atsiranda dėl hormoninių pokyčių ar použdegiminė hiperpigmentacija, kuri dažniausiai atsiranda dėl akės sukelto uždegimo odoje. Dėl pastarųjų verta sunerimti ir kreiptis pas dermatologą bei ieškoti priežasčių.

Viena iš didžiausių daromų klaidų – norint stipraus i greito įdegio, naudojami įdegio skatintojai, kurie neturi jokios apsaugos nuo saulės. Tokiu atveju oda iš esmės visada nudega, o rezultatai atsispinti po kelių metų. Čia visiškai nesvarbu ar keliaujate į soliariumą ar deginatės po natūralia saule – nudegimai veikia taip pat – oda pažeidžiama, ko pasekoje daugėja pigmentinių dėmių, apgamų, kurie ilgainiui gali tapti pavojingi. Dėl to būtina lankytis pas dermatologą kartą per metus, kuris apžiūrės ir įvertins visus turimus apgamus.

Hiperpigmentaciją labai sunku gydyti kosmetinėmis priemonėmis, bet įmanoma, tik reikia labai daug pastangų, kad pašviesinti pigmentines dėmes ant veido ir išsaugoti saulėtu sezonu, kad vėl nepatamsėtų. Pigmentacijos šalinimui sudarome specialų priemonių kursą su aktyviaisiais ingredientais, nuolatos stiprinant produktu koncentracijas, bet kartu apsaugant oda nuo pazaidos. Galima hiperpigmentaciją šalinti lazeriu, tačiau tai yra itin brangi procedūra, kainuojanti apie 250 eurų, o procedūrų prireikia nuo 2 iki 8. Paskaičiuokite, ar keli mėnesiai įdegusios odos verta brangiai kainuojančio gydymo po to? Mano rekomendacija odą saugoti naudojant apsaugą nuo saulės su UVA ir UVB filtrais ir reguliariai ją atnaujinti kas keletą valandų.

Peržiūrėti hiperpigmentacijai skirtus produktus

Peržiūrėti

Rekomenduojami produktai

<--->