Kuperozė

Kuperozė – odos būklė, kai kapiliarų tinklas po oda dėl sutrikusios kraujotakos yra stipriai padidėjęs. Dažniausios sritys kuriose pasireiškia raudoniu – skruostai, zona aplink nosies sparnelius ir dekoltė sritis. Karstu su raudoniu dažnai atsiranda ir odos tempimas, pleiskanojimas, niežėjimas. Dažniausiai kuperozės atsiradimo priežastys slypi genetikoje, silpnose kraujagyslių sienelėse, kraujotakos problemose, vitamino A trūkume. Šią būklę gali iššaukti ar suaštrinti: saulė, vėjas, lankymasis pirtyse, temperatūrų pokyčiai, aštrus maistas, gazuotų gėrimų vartojimas, aukštas kraujospūdis.

Laiku pastebėjus, kuperozę galima stabdyti ir kontroliuoti. Pirmieji požymiai – stipriai raustanti oda keičiantis temperatūroms, tačiau raudonis gana greitai praeina. Toliau seka kita stadija, kai raudonis išlieka ilgai, ant skruostų ima matytis raudoni ,,siūleliai“. Tuomet jie tankėja, tampa ne tik raudoni, bet ir mėlyni ar violetiniai. Galiausiai didelė dalis veido odos didžiąją laiko dalį būna raudona dėl prasidėjusio uždegiminio proceso, kuris iš esmės kilo dėl delsimo. Visi pirminiai požymiai paaštrėja.

Turint kuperozę, oda tampa jautresnė, stipriau reaguojanti į aplinką, kosmetikos priemones, todėl tokiai odos būklei reikia itin kruopščiai atsirinkti veido odos priežiūros produktus. Derėtų pasidairyti švelnių priemonių, kurios ramintų ir savo sudėtyje turėtų vitamino K ir C, kurie itin veiksmingi, jei norite sustiprinti savo kapiliarų sieneles. Taip pat kuperozės gydyme galima naudoti ir priemones, turinčias prebiotikų (tai tokia skaidulinių medžiagų rūšis, kuri padeda vystytis mikroflorai – ,,gerosioms“ bakterijoms). Labai svarbu. Kad pamirštumėte bet kokį odos trynimą rankšluosčiu, ypač aktyvioje kuperozės būklėje odą švelniai sausinkite neaustinėmis vienkartinėmis servetėlėmis. Paskutinis akcentas, kuris iš esmės vienodai svarbus kiekvienai odos būklei – kokybiška apsauga nuo saulės. Kasdien būnant lauke nesvarbu ar diena apsiniaukusi ar ne, odą pasiekia UV spinduliai ir tik nuo jūsų priklauso, ar ji bus apsaugota, ar ne.

Efektyviausia, bet kartu ir drastiškiausia kuperozės naikinimo priemonė – lazeris. Ryžtis tokiam žingsniui ar ne, būtinai pasitarkite su dermatologu. Po konsultacijos pasitarkite su procedūrą atliksiančiu gydytoju, apie galimus šalutinius poveikius, po procedūrinį laikotarpį ir priežiūrą – tik tuomet nuspręskite, ar dabar tinkamas laikas lazeriui. Beje, mano rekomendacija tokios procedūros vengti vasaros metu arba jei planuojate vykti atostogų į saulėtus kraštus.

Peržiūrėti kuperozei skirtus produktus

Peržiūrėti

Rekomenduojami produktai

<--->